HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Orange 20 Slovensko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) predohrané
Góly: 8. , 16. , 46. Bartánus
Rozhodovali: Krist - Gašparík, M. Valach
vylúčení: 2:1
730 divákov

Už v úvode stretnutia sa domáci po strele Michala Segľu tešili z prvého gólu, ktorý však neplatil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Radosť naostro si však mohli zopakovať v 8. minúte po rýchlej kontre Mareka Bartánusa, ktorý nedal Andreaninovi žiadnu šancu. V 16. minúte opäť zaúradoval ten istý hráč, ktorý po prihrávke spoza bránky strelou z prvej prekvapil hosťujúceho gólmana. Svoje predstavenie zakončil Marek Bartánus v podobe čistého hetriku tretím gólom v 46. minúte, keď jeho prvú strelu Andreanin vyrazil pred seba a na dorážku už bol prikrátky. Poprad vďaka jeho gólom získal dôležité body do extraligovej tabuľky.

Tibor Turan, tréner Popradu: "My sme mali z dnešného zápasu obavy, pretože dvadsiatka nie je ľahkým súperom pre každé mužstvo v extralige. Začali sme dobre, chlapci dodržiavali čo sme si povedali a viedli sme 2:0. Druhá tretina bola z našej strany katastrofálna, chýbala myšlienka a každý si robil čo chcel. Obával som sa o toho, aby sme nedostali gól a aby nenastala nervozita. V tretej tretine sme dali na 3:0 a potom už hrali chlapci v pohode. "
Štefan Mikeš, tréner HK Orange 20: "Pre nás to bolo prospešné stretnutie už len tým, že bolo na úzkom klzisku. Bol to fyzický hokej plný stretov, rýchly, na malom priestore, taký aký sme potrebovali hrať. Hráči museli veľmi rýchlo reagovať a museli byť agresívni v osobných súbojoch. Bartánusovi to dnes padalo. Vidím to veľmi pozitívne napriek tomu, že sme prehrali. Nás tento zápas jednoznačne posúva dopredu. My body nepotrebujeme, ale dobré výkony áno a ten dnešný patril medzi tie lepšie. "

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 28. I. Dornič (Török, M. Beran), 29. Džerinš (Marek Hovorka, Appel), 31. I. Dornič (Török, M. Beran), 53. M. Beran (Török, Babka) - 13. Fedor
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Marek Hovorka a Vantroba na 10 min za nešp. správanie, Klepáč na 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc - Jelínek 10 min za nešp. správanie, Mašlonka 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc
presilovky: 2:0
oslabenia: 0:1
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano
2800 divákov

Martin: Lakosil - Vantroba, Kolba, J. Polák, Babka, Klepáč, I. Ďatelinka, Drgoň, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár
Kežmarok: Klempa - D. Brejčák, Gurčík, R. Gavalier, M. Žemba, Jelínek, Sadiki, J. Hrubý - Škovira, M. Palovčík, Mašlonka - S. Pavličko, Bednár, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Schneider, Havíra

Domáci nastúpili po dlhšom čase s Lakosilom v bránke a už tradične sa len pomaly rozbiehali. A tak snaživí hostia v slabšej prvej tretine využili chybu domácich v 13. minúte a Fedorom sa ujali vedenia. Pozorne chytajúci Klempa si udržal čisté konto do 28. minúty. Domácim potom stačilo 170 sekúnd na otočenie výsledku. Dvakrát bol úspešným strelcom Dornič a raz sa trafil Dzerinš. V poslednej tretine sa už len dohrávalo. Konečný účet uzavrel v 53. minúte domáci kapitán Beran a Martin tak zaslúžene získal tri body.

Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Prvá tretina pripomínala zápas z utorka v Kežmarku, opäť sme prehrávali. Potom sme museli hrať na tri päťky, aby sa hráči dostali do tempa. Strelili sme rýchlo tri góly a prakticky sme rozhodli o víťazstve. Musíme však hrať od začiatku naplno, lebo v iných stretnutiach sa nám to nemusí vyplatiť. "
Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Snažili sme sa nadviazať na domáci zápas s týmto súperom, čo sa nám v prvej tretine celkom darilo. Potom akoby sme sa zľakli, že by sme tu mohli niečo uhrať. Nechali sme domácim príliš veľa priestoru a tí nás potrestali. Jeden gól v stretnutí je málo, aby sme mohli dosiahnúť lepší výsledok. "

MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 40. M. Kokavec (Brandis), 52. Jabrocký (R. Krajčí), 53. Hajnik (M. Kokavec) - 14. Klouda (Dlouhý, Hvila), 45. D. Vrbata (Lipiansky, Pavliš)
Vylúčení: 5:5 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík
1183 divákov

Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Brandis, Škoda, M. Kokavec - Valášek, Hajnik, V. Baláž
Zvolen: J. Laco - J. Malinský, Valach, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Kolafa - Markovič, Dubec, T. Tatár - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, Lipiansky, D. Vrbata - Macejka, M. Jurík, Lelkeš

HC´05 Banská Bystrica - HK Ardo Nitra 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Góly: 1. Pardavý (Tománek, Frühauf), 30. Pardavý (Štolc, Frühauf), 32. Bulík (Pardavý, Rimmel), 34. Tománek (Frühauf, Rimmel), 39. Štolc (M. Ižvolt, Paľov), 54. Frühauf (Pardavý, Bulík), 59. Sabol (Jánoš) - 2. Gálik (Bednařík, H. Ručkay), 42. Bednařík (H. Ručkay,
Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: J. Mocek (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie zozadu
presilovky: 4:0
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Novák
2700 divákov

B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - Paľov, Štolc, M. Ižvolt
Nitra: Falta (34. Púš) - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Halász, M. Výborný, Rais, Zajac - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:3 (3:3, 1:0, 0:0)
Góly: 10. Richard Huna (P. Lištiak), 11. J. Cibuľa (Halaj, Vaškovič), 14. Vaškovič (Falter), 30. B. Pohanka (M. Varga) - 10. J. Mikúš (Pálffy, M. Ivičič), 16. J. Mikúš (Pašek), 16. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: R. Hartmann 5+DKZ za pichnutie, R. Školiak (obaja Skalica) 10+DKZ za nešp. správanie
rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Snášel
3000 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - F. Zúbek, Kuric, Durdiak - Blaščík
Skalica: Rybár (14. Ondrejka) - M. Ivičič, Gründling, Beňa, Jendek, Škadra, Ďurák, Škápik, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Ľ. Kolník, R. Školiak, Kocák - T. Višňovský, Kutálek, Pašek - Horský, F. Novák, Šátek

HC Košice - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 45. Michel Miklík (P. Bartoš), 52. Kledrowetz (Rudolf Huna, Jenčík) - 32. M. Trochta (Lintner, Čacho), 34. Valčák (T. Radulay), 56. Kóňa(Lelenas, V. Nemec)
Vylúčení: 2:6 na 2 min
rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko
8347 divákov

Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, J. Tabaček, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda
Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Lintner, Urban, Bobček, Gábriš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - T. Radulay, Valčák, Paroulek - S. Saliji, M. Trochta, Čacho